Historia marki Silver Cross rozpoczęła się w 1877 roku, kiedy brytyjski wynalazca i inżynier William Wilson zbudował swój pierwszy model wózka w małym zakładzie w Yorkshire na ulicy Silver Cross. Model ten został uznany za prototyp nowoczesnych wózków, jakie dziś znamy. Na przełomie XIX i XX wieku Silver Cross był głównym producentem wózków dla angielskiej rodziny królewskiej. Najpierw z wysokiej jakości wózków korzystał król Jerzy VI a następnie królowa Elżbieta II. 

W 1948 marka zaprojektowała specjalny model wózka dla księcia Karola. W tym czasie Silver Cross nazywany “Rolls Roycem” wśród wózków dziecięcych stworzył wiele innych modeli wózków dziecięcych i stał się rozpoznawalny na całym świecie. W 1960 roku Silver Cross został czołowym brytyjskim producentem wózków dziecięcych. W 1980 Silver Cross został jednym z największych europejskich producentów wózków dziecięcych. A uruchomienie produkcji oryginalnego Wayfarer zaowocowało sprzedażą ponad 1 miliona modeli wózka w ciągu dziesięciu lat.

Dzisiaj,  Silver Cross jest nadal w fazie rozwoju. Staramy się, aby nasze produkty były jak najlepsze, spełniały wymagania rodziców oraz najnowsze normy bezpieczeństwa. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej przeszłości i z tego, że miliony dzieci są bezpiecznie przewożone w naszych produktach. Nasza globalna ekspansja trwa nadal, tak aby jeszcze więcej dzieci miało najlepszy start w życie. Po 130 latach nadal cieszymy się zaufaniem brytyjskiej rodziny królewskiej. Teraz z naszych wózków korzystają dzieci księcia Wilhelma i księżnej Kate Middleton: książę Jerzy i księżniczka Karolina.

edycje specjalne
silver cross

Poznaj ekskluzywny świat edycji specjalnych marki Silver Cross! Nasze produkty to najlepsze wzornictwo i brytyjski styl. Każdy wózek wykonujemy z dbałością o nawet najmniejszy detal. Edycje specjalne klasycznych wersji wózków wykonane są z jeszcze większą troską o każdy szczegół, składają się z luksusowych, najwyższej jakości tkanin. Od innych wózków wyróżniają je wyjątkowe detale.
sop-resize-600-1111

Silver Cross Aston Martin

Silver Cross Aston Martin to wyjątkowa kolekcja wózków umiejętnie łącząca nowoczesność z klasyką. Obie marki – Silver Cross oraz Aston Martin –  kładą wyjątkowy nacisk na wysoką jakość każdego etapu produkcji, dlatego Silver Cross Surf Aston Martin Edition jest doskonały pod każdym względem, od wyglądu, przez budowę do funkcjonalności.

Silver cross
klasyka i historia

Szeroka oferta marki Silver Cross obejmuje zarówno nowoczesne rozwiązania, jak i modele Vintage, które łączą współczesne rozwiązania z designem w klimacie retro.

Nasze wózki

Poznaj Silver Cross – najczęściej wybierane wózki klasy premium!

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą, zapraszamy do kontaktu.